Тиждень охорони праці

ㅤㅤЩорічно 28 квітня в усьому світі відзначають День охорони праці.

ㅤㅤДень охорони праці в Україні відзначають з 2006 року відповідно до Указу Президента України в ту саму дату, коли і міжнародний день – 28 квітня. У нашій державі цей день засновано з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

ㅤㅤМіжнародна організація праці щороку визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці, у 2024 році заходи проводять під девізом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

ㅤㅤЗабезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату (екстремальні погодні явища, буревії, засухи або затоплення) – важливе завдання, яке потребує спільних зусиль, адже зміна погодних умов безпосередньо впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників.

ㅤㅤАле зміна клімату, спричинена також і людиною, промислові аварії, забруднення повітря, техногенні катастрофи є одним із основних факторів, що трансформують світ праці. Видобуток корисних копалин, створення сміттєзвалищ, розвиток автотранспорту, нераціональне сільське господарство не тільки безпосередньо впливає на здоров’я робітників і більшої частини населення, а й призводять до глобальної зміни клімату. Війна також завдала значної шкоди довкіллю та негативно вплинула на клімат України, погіршення екосистеми внаслідок військових дій або впливу хімічних речовин впливають на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я людей, можуть призвести до нещасних випадків на виробництві.

ㅤㅤЗ нагоди Всесвітнього дня охорони праці у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» з 22 по 26 квітня 2024 року пройшов Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

ㅤㅤВідповідно до плану заходів протягом тижня були проведені різноманітні заходи. Для здобувачів освіти та працівників було створено добірку матеріалів про правила безпеки життєдіяльності, вміння швидко реагувати і вірно діяти у надзвичайних ситуаціях, про надання невідкладної допомоги постраждалим та мінну небезпеку. Всі охочі дізнались цікаві факти та історичні моменти про охорону праці. Мали змогу переглянути мультфільми, соціальні ролики та прийняти участь у вікторинах та іграх за темою заходу.

ㅤㅤМайстрами та класними керівниками було проведено бесіди зі здобувачами освіти щодо забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату.

ㅤㅤКрім того, перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій, ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти та працівниками.

Інженер з охорони праці, Яна ТЕРЕЩЕНКО