Наша історія

Наша історія

⠀⠀Історія Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», нерозривно пов’язана з процесом економічного становлення України та підприємства «Мотор Січ». Так у 1920році на базі заводу «Більшовик», сьогодні — АТ «Мотор Січ» було створено фабрично–заводське училище ФЗУ № 2, яке в жовтні 1940 році було перейменовано в ремісниче училище №2, РУ 2.
⠀⠀Війна з німецько–фашистськими загарбниками порушила мирну працю нашого народу і було прийнято рішення про евакуацію училища разом з підприємством в м. Омськ.
⠀⠀У 1954 році училище було перейменовано в технічне училище №6 – ТУ6.
⠀⠀У 1977 ТУ6 було перейменовано у середнє професійно–технічне училище №20 і почало підготовку кадрів з середньою освітою.

⠀⠀У зв’язку з реорганізацією системи професійно-технічної освіти України у 1997 році наше училище було об’єднано з ВПУ № 27 та стало його відділенням.
⠀⠀У 2011 році за підтримки підприємства АТ «Мотор Січ» та депутата Верховної Ради, президента АТ «Мотор Січ», генерального конструктора — Богуслаєва В’ячеслава Олександровича, відділення було відокремлено в окрему навчальну одиницю та почало носити назву – Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

⠀⠀Наше училище — одне з кращих училищ Запорізької області. Ми не дарма називаємося «Моторобудівник», бо нашим базовим підприємством є акціонерне товариство «Мотор Січ», одне з кращих підприємств міста Запоріжжя та України.
⠀⠀На замовлення нашого базового підприємства ми готуємо молоді кадри для підприємства за наступними професіями:

На базі 9 класів з отриманням середньої освіти

  • Верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням;
  • Електрогазозварник; слюсар з механоскладальних робіт;
  • Слюсар-складальник двигунів;
  • Контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи);
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

На базі 11 класів

  • Токар;
  • Слюсар-інструментальник; електрогазозварник
  • Контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи);
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

⠀⠀Навчання з основ майбутньої професії учні опановують в сучасних кабінетах, обладнаних комп’ютерною технікою, а для проведення виробничого навчання училище має достатню навчально-виробничу базу.
⠀⠀Виробничі майстерні — це простора слюсарна майстерня, дві токарні майстерні, чудова фрезерна майстерня, електромонтажна, електрозварювальна та газозварювальна майстерні, окрім того в закладі освіти відкрито два навчально-практичних центра: «Навчально-практичний центр з підготовки операторів верстатів з програмним керуванням» та «Навчально-практичний центр слюсарної обробки». Верстатний парк нараховує 120 верстатів.
⠀⠀Гордістю нашого закладу освіти є інструментальна комора, яка носить звання кращої в Запорізькій області.
⠀⠀Наші учні проходять виробничу практику в цехах підприємства АТ «Мотор Січ», за кожним з них закріплене робоче місце та висококваліфікований наставник, який допомагає вдосконалювати уміння і навички з обраної професії, отримані при проходження практики в майстернях училища. Для наших учнів виробнича практика на підприємстві — замовнику є оплачуваною. Це є чудовим доповнення до стипендії розмір якої складає 490 гривень.
⠀⠀Після закінчення навчання ми гарантуємо 100% працевлаштування на підприємстві АТ «Мотор Січ», за умови отримання диплому кваліфікованого робітника.
⠀⠀Учні нашого закладу освіти приймають участь у конкурсах фахової майстерності серед навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти та неодноразово ставали переможцями. Приймають участь в обласних олімпіадах із загальноосвітніх предметів, тематичних конкурсних роботах. Так учень нашого закладу освіти посів почесне ІІІ місце в Всеукраїнській Інтернет олімпіаді з хімії.
⠀⠀Велику увагу в училищі приділяють виховній роботі. Кожен учень має можливість реалізувати свої здібності та нахили. В закладі освіти працюють предметні гуртки; спортивні секції: волейбол, баскетбол, міні–футбол, шашки, шахи, настільний теніс. Працює тренажерна зала. Учасники гуртків та секцій ставали неодноразовими переможцями обласних конкурсів та змагань.
⠀⠀В училищі створено фанклуб гандбольної команди «Мотор». Учасники фанклубу супроводжують команду на змагання як в нашому місті так і на виїзних змаганнях, за рахунок спортивного комплексу «Стріла».
⠀⠀Учні нашого освітнього закладу займаються в спортивних секціях спорткомплексу «Стріла» — на пільговій основі, як працівники АТ «Мотор Січ».