Мислення в креативний спосіб

ㅤㅤДНЗ «Запорізьке ВПУМ» є учасником проекту EdUP. Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ “Геберіт Трейдінг”, ТОВ “Сіка Україна” та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України.

ㅤㅤПід егідою даного проєкту 01.05.2024 та 02.05.2024 у Києві проходив тренінг «Мислення в креативний спосіб» для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учасників даного порєкту. Тренер – Денис Блощинський. Від нашого закладу освіти учасником тренінгу був заступник директора з навчально-виробничої роботи Антон Пеньков.

ㅤㅤКреативне мислення – це шанс побачити можливості там, де зазвичай помітні лише обмеження. У галузі професійної освіти в Україні їх більше, ніж достатньо, як уявних, так і реальних. Значна їхня частина не розв’язується збільшенням фінансування чи поліпшенням матеріально-технічної бази. Потрібна зміна картини світу і свіжий погляд на те, яку роль заклади професійної освіти можуть відіграти в українському суспільстві сьогодні. І тут навички креативного мислення стають додатковою перевагою для керівника, відкритого до змін і націленого на розвиток.

ㅤㅤПід час тренінгу учасників знайомлять з інструментами для використання креативного мислення у розв’язанні ключових проблем та управлінських викликів. Ці навички допоможуть лідерам освітніх закладів не тільки адаптуватися до змін, але й бути лідерами, які задають їм напрямок, створюючи інноваційне освітнє середовище.

ㅤㅤОсновна мета заходу – не лише навчити керівників використовувати креативні техніки у своїй роботі, але й стимулювати їх до впровадження цих практик у загальну освітню стратегію закладу, тим самим підвищуючи якість освітнього процесу та залученість здобувачів освіти. Такий підхід сприятиме формуванню нового покоління фахівців, готових до викликів сучасного ринку праці.