21 лютого - Міжнародний день рідної мови

«Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову»
Ліна Костенко

ㅤㅤСлово – найцінніший скарб, який має людство. Мова об’єднує однодумців, створює нації, боронить від ворожих орд. Можна із упевненістю сказати, що кожне рідне слово, виплекане предками, – це безцінна перлина для народу.

ㅤㅤ21 лютого 2024 року в групі № 6/20 було проведено годину спілкування, присвячену Міжнародному дню рідної мови.

ㅤㅤІсторія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Відтоді в Бангладеші цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато часу. Аж у 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.

ㅤㅤСвіт захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі. У 1934 році на конкурсі мов у Парижі українська мова була визнана поряд з французькою і перською як найкраща, найбагатша мова світу. За мелодійністю українська мова займає друге місце серед мов світу, поступаючись лише італійській.

ㅤㅤМета години спілкування на тему «Міжнародний день рідної мови» – поглиблене розуміння важливості рідної мови для кожного і культурного розвитку суспільства вцілому. Спілкування зі здобувачами освіти було спрямоване на визначення ролі рідної мови в патріотичному вихованні молоді та формуванні національної самосвідомості, акценті на унікальності мови та культури, збереженні та розвитку мовної спадщини.

Класний керівник, Ніна ГОРДІЄНКО