Національно-патріотична гра «Жива бібліотека»

ㅤㅤНаціонально-патріотичне виховання молоді відіграє важливу роль у формуванні індивідуальності, бо саме цей напрямок формує самодостатнього, розвиненого, успішного, громадянина України, справжнього патріота своєї держави.

ㅤㅤ23 лютого 2024 року напередодні річниці повномасштабного вторгнення, здобувачі освіти групи №9/21 разом з керівником гуртка ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відвідали Обласний центр патріотичного виховання молоді, де відбувся тематичний захід – соціальна гра «Жива бібліотека». Діти були розділені на дві локації, в одній їх чекала цікава зустріч з волонтером Любов’ю Леоновою, яку бійці між собою називають Мамою за її доброту, доброзичливість, чуйність. Ця тендітна жінка на фронті волонтерства з 2014 року, на її рахунку більше 200 виїздів в самі гарячі, небезпечні райони. Але вона безстрашна і дуже цілеспрямована. Здобувачі освіти мали можливість задати питання і почути розгорнуті відповіді. Враховуючи пережитий досвід, в кожну відповідь пані Любов вкладала весь біль за свою рідну Україну. Тому діалог пройшов на одному подиху як для здобувачів освіти, так і для організаторів заходу. Родзинкою зустрічі було знайомство з милий членом волонтерської команди французьким бульдогом Марселем, зі слів пані Любові це не тільки друг, але і талісман, психологічна підтримка хлопців на передовій.

ㅤㅤВ другій локації здобувачів освіти та викладачів чекав голова ветеранської організації АТО – Михайло Пирог. Ця людина знає про жахіття війни не з чуток, тому всі питання, які задавали гості заходу мали чітку, насичену відповідь. Кожну відповідь супроводжували приклади з досвіду та воєнної практики. Пан Михайло зазначив, що кожен військовий заслуговує на повагу, розуміння і якісну психологічну підтримку від держави та близьких, бо те, що бачать і переживають наші Захисники на фронті може витримати тільки мужній, волелюбний українець. Також діти торкнулися питання державної мови, на що пан Михайло відповів: «Якби в кожній сфері обслуговування висіла табличка «Україномовним знижка 10%», то через дуже короткий проміжок часу все суспільство розмовляло б українською».  

ㅤㅤПатріотичний захід тривав майже 2 години, але вони сплинули дуже швидко, бо в повітрі витав такий шалений подих патріотизму, любові до Батьківщини, а головне надії, що все буде Україна!

Керівник гуртка, Сурая КУЛІЄВА-КОРЧИНСЬКА