Обласний семінар викладачів суспільних дисциплін на тему «Формування предметних компетентностей на уроках історії»

30 березня 2023 року в онлайн режимі на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів суспільних дисциплін на тему «Формування предметних компетентностей на уроках історії». У семінарі взяли участь 28 викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Участь в семінарі взяв викладач історії ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Євген Козуль, який виступив з доповіддю на тему «Формування дослідницьких компетентностей на уроках історії». В ході виступу були проаналізовані основні види дослідницької діяльності здобувачів освіти: робота з історичними джерелами; з різними версіями, точками зору, оцінками; пізнавальні завдання (висування гіпотез, версій, завдання на аналогію, дедукцію, індукцію); творчі завдання (есе, портрет історичного діяча та інших). Окрему увагу було приділено проектно-дослідній роботі (проєкт «Перші постріли революції в Олександрівську», «Вистава-дослідження присвячена Голодомору 1932-33 років»).

Під час семінару учасники поділилися новітніми методами та інструментами по формуванню предметних компетентностей учнів на уроках історії, обговорили зміни у підходах до викладання історії в сучасних умовах. По закінченню виступів викладачі обмінялися думками та поділилися власним досвідом.

Викладач історії, Євген Козуль