Тиждень історії на тему «Культура України 1920-1930-х рр.»

З 13 по 17 березня 2023 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» проходив тиждень історії. Темою тижня була обрана Українська культура 1920-30-х років.

Протягом цього тижня учні детально познайомилися з Українською культурою 1920-30-х років. Здобувачі освіти дізналися про основні тенденції розвитку культури в названий період, познайомилися з культурними  діячами, насолодилися авангардним живописом, подивились уривки з кінофільмів та багато іншого.

Розпочався тиждень ознайомленням з особливостями та проблемами української культури 1920-30-х рр. Учням була надана змога розібратися в цьому періоді культури, побачити його складність і неоднозначність поєднану з одночасним бурхливим розвитком. Також була надана інформація, документи та фотоматеріали про функціонування системи освіти в 1920-30-х роках.

Наступного дня до уваги учнів була представлена Арт-галерея «Світ очима художників 1920-30-х рр.» –  нові напрямки образотворчого мистецтва, незвичні лінії та форми, імена художників, які назавжди увійшли до світової скарбниці мистецтва, виставка картин митців 1920-30-х років, яка дозволила візуально уявити та відчути мистецтво тих часів.

У середу учні змогли відвідати віртуальний Історичний кінозал: «Кіномистецтво України в 1920-30-х рр.». До їх уваги були представлені унікальні уривки, знайдені в різних архівах світу, з фільмів знятих на Одеській та Київській кіностудіях, які скрізь буремні роки не дійшли до нас в повному обсязі. Також учні мали змогу подивитись кіно шедеври  Олександра Довженко, побачити хіт українського кінопрокату кінця 1920-х років «Тарас Шевченко», який сучасні кінознавці називають першим українським блокбастером, подивитись на унікальні кадри кінохроніки в документальному фільмі Дзиги Вертова «Людина з кіноапаратом».

В четвер учні познайомились з українською культурою 1920-30-х років скрізь призму літератури. Для них була підготовлена виставка книжок вивчаємого періоду, представлені біографічні довідки письменників, зібрані фотодокументи. Акцент був зроблений  на тому, що не зважаючи на всю складність, жорстокість періоду, в який доводилось працювати митцям, вони продовжували відстоювати чистоту та незалежність українського слова та української літератури, за що багато з них заплатили власним життям.

На кінець тижня історії були підготовлені інтерактивні тести та завдання, за допомогою яких кожен з бажаючих зміг дізнатися наскільки глибоко він вивчив українську культуру 1920-30-х років.

Протягом тижня історії учні поглибили свої знання з історії Української культури, доторкнулись до славетних і водночас трагічних сторінок української історії, мали змогу вкотре подумати над процесами відтворення української ідентичності і формування української культури.

Викладач історії, Козуль Євген Вадимович