Тиждень іноземних мов за темою “Моя незламна Україна”

На початку березня, з 06.03.2023 по 10.03.2023 в Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» було проведено Тиждень іноземних мов за темою «Моя незламна Україна».

Тиждень іноземних мов є важливою подією для кожного навчального закладу, який має на меті підвищити рівень знань здобувачів освіти з іноземних мов. Проте, проведення тижня іноземних мов може бути більш ефективним, якщо включати в нього елементи, які стосуються культури та історії рідної країни, а не лише країн, мови яких вони вивчають. В такий спосіб, здобувачі освіти зможуть поглибити свої знання не лише про іноземну мову, але і про культуру та історію своєї країни.

Основна мета цього тижня – активізувати знання здобувачів освіти з іноземних мов а також підвищити оцінювання культури, історії та людей України, надихнути здобувачів освіти сприяти кращому майбутньому для своєї країни.

Перший день тижня був присвячений ознайомленню з темою та її важливостю в історії та культурі України, лексичним матеріалом, пов’язаним з темою, щоб вони мали змогу ознайомитися з важливими поняттями, які будуть використовуватись протягом тижня. Також проведено вікторину “Що ти знаєш про Україну?”, використовуючи онлайн-платформу «НаУрок». Перше місце в цій вікторині розділили, набравши однакову кількість балів, Майборода Надія (група 6/20) та Ульяницький Дмитро (група 10/20).

Другий день тижня був присвячений культурній спадщині України. Вони переглянули відео англійською та німецькою мовами та прослухали пісні, які демонстрували культуру та історію України. Також був оголошений конкурс ессе «Мої сімейні традиції», в якому учасники писали про свої сімейні традиції, пов’язані з українською культурою. Переможцем цього конкурсу став Ульяницький Дмитро (група 10/20).

Третій день був присвячений відомим українцям. Учасники прийняли участь у конкурсі презентацій «Відомі українці», де підготували презентації про визначних людей. Переможцем цього конкурсу стала Майборода Надія (група 6/20) з презентацією про відомого українського актора Богдана Ступку.

Четвертий день був присвячений незламному духу України. Здобувачі освіти переглядали відео та прослуховували історії українців іноземними мовами, які продемонстрували незламний дух. Учасники взяли участь у фотоконкурсі «Моя незламна Україна», де надали фото, які, на їх думку, найкраще відображають дух та незламність України. Переможцем цього конкурсу став Ульяницький Дмитро (група 10/20).

Останній день тижня був присвячений майбутньому України. Учні обговорювали ідеї (звичайно ж іноземними мовами), які можуть сприяти кращому майбутньому для України. Викладачі пропонували учням приклади проєктів, які стосуються екології, освіти, культури, науки та технологій.

За підсумками тижня переможцем став Ульяницький Дмитро (група 10/20). Друге місце посіла Майборода Надія (група 6/20). Третє місце посів Родько Дмитро (група 10/20).

Після тижня проведення різноманітних заходів здобувачі освіти відчули, що вони дізналися багато нового про культуру та історію України, а також набули певної мовної підготовки. Організація Тижня іноземних мов стала чудовою нагодою для здобувачів освіти покращити свої мовні та мовленнєві навички та сприяла підвищенню інтересу до вивчення історії та культури України, формуванню патріотичних почуттів.

Дякуємо всім, хто прийняв активну участь в цьому заході!

Викладач англійської мови Ніна ГОРДІЄНКО
Викладач німецької мови Юлія ВОЛКОВА