Всесвітній день охорони праці

Вже традиційно 28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере свій початок від Дня вшанування пам’яті працівників, що загинули під час робочого процесу. Вперше він був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

Метою проведення є привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а саме травматизму та смертності працівників на робочому місці.

У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

Бажаємо усім Вам та Вашим близьким міцного здоров’я, розуміння та безпечних умов праці.

 викладач охорони праці ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,
Терещенко Я.Ю,
матеріали до статті надано
Запорізьким відділенням УВД ФСС України в Запорізькій області.