Презентаційний меседж «А я так роблю…» від методичної комісії викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Презентаційний меседж «А я так роблю…» від методичної комісії викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

27 січня 2021 року в рамках методичного тижня відбулося засідання методичної  комісії викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання. Зустріч  проходила у форматі презентаційного меседжу «А  так роблю…» .

Реалії сучасної освіти такі, що вимагають від викладачів та майстрів виробничого навчання  зміни не тільки методів, а й нових форм навчання. Однією з таких форм є дистанційне навчання. Новий формат онлайн взаємодії – це вимушений експеримент, який вимагає гнучкого підходу. Тому метою засідання перш за все було бажання колег поділитись своїм досвідом методами та формами нових підходів до реалізації навчання в новому форматі.

Засідання відкрила викладач спецдисциплін Голець Оксана Павлівна,  яка поділилась досвідом з формування вмінь самостійної роботи здобувачів освіти в процесі онлайн – навчання в умовах зменшення контролю за поведінкою учнів на дистанційній формі навчання.

        Виступ Голець О.П.

Майстер в/н Скрипнік Віктор Павлович презентував свій відео урок виробничого навчання з теми «Нарізання зовнішньої різьби», пояснив алгоритм підготовки та створення уроку, показав, як виглядає урок «очима учня» і дав методичні рекомендації щодо створення відео уроку на базі виробничої майстерні навчального закладу.

Виступ Скрипніка В.П.

Майстри Притиченко Андрій Володимирович та Алімова Ганна Анатоліївна, працюючи в творчій групі над темою індивідуального підходу до виконання завдань на уроках виробничого навчання, поділились з колегами своїми методами роботи як із обдарованими підлітками, так і із здобувачами освіти з низьким рівнем мотивації до навчання.

Виступ Алімова Г.А.   

Виступ Притиченко А.В.
     

Викладач спеціальних дисциплін Витрішко Марина Олександрівна представила доповідь і презентацію по темі «Впровадження в освітній процес сучасних технологій навчання». Вона зупинилася на основних відмінностях дистанційного навчання від очного, типових психолого-педагогічних проблемах викладачів та здобувачів освіти, надала рекомендації, як ефективно провести дистанційні уроки та онлайн-уроки з використанням таких сучасних освітніх платформ та онлайн – сервісів як:

  • Liveworksheets;
  • Wizer (інтерактивні робочі аркуші);
  • Jigsaw Planet (онлайн-пазли);
  • Rebus1(створення ребусів);
  •  Cross(створення онлайн кросвордів).

Марина Олександрівна надала колегам свою презентацію з посиланнями на необхідні при підготовці уроків освітні платформи та онлайн – сервіси.

Виступ Витрішко М.О.

Голова методичної комісії Решетова Вероніка Володимирівна у своєму виступі зупинилася на основних принципах та перевагах візуалізації навчального матеріалу, і розглянула чимало ефективних технік візуалізації. 

Свій виступ Вероніка Володимирівна почала з визначення кількості «візуалів» в аудиторії, яких до речі виявилось, 100%. Вона презентувала візуалізацію як ефективний спосіб сприйняття та засвоєння інформації в освітньому процесі. Показала  як використовує скрайбінг,  інфографування та інші ефективні сучасні інструменти для схематизації та пояснення інформації, ознайомила із найбільш продуктивними методиками та цікавими ресурсами.

Виступ Решетової В.В.

Учасники засідання мали змогу перевірити свої вміння з візуалізації та  виконати вправу з артскрайбінгу «Матриця емоцій». Малювання стало приємною терапією та засобом від професійного вигорання і викликало масу позитивних емоцій у колег.


Виконання вправи з артскрайбінгу «Матриця емоцій»

Спілкування педагогів в ході засідання продемонструвало актуальність всіх освітлених тем та необхідність накопичення практичного досвіду з огляду на запровадження нових форм і методик викладання з урахуванням реалій сучасної освіти.

Творча група викладачів та майстрів з підготовки презентаційного меседжу «А я так роблю…» в рамках методичного тижня в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

Автор статті -голова МК Решетова В.В.