Панорама творчості «Мій бренд – педмайстерність»

Панорама творчості «Мій бренд – педмайстерність»

Сьогодні, 29 січня 2021 року, в рамках методичного тижня з теми «Розвиток конкурентоспроможної особистості засобами формування інтелектуально-пізнавальних компетентностей здобувачів освіти у сучасному освітньому просторі» відбулося відкрите засідання методичної комісії викладачів природничо-математичних предметів, фізичної культури, «Захисту України» – панорама творчості «Мій бренд – педмайстерність». Всі колеги із задоволенням ділилися своїм професійним досвідом використання сучасних новітніх технологій навчання, які є актуальними під час очної і дистанційної форм навчання.

Викладач біології і хімії Мороз О.В. повідомила про теорію поколінь Н.Хоувома та У.Штрауса, розкрила характерні особливості кожного із поколінь, вказала на спільні цінності, які об’єднують усі покоління. Наголосила на особливості покоління здобувачів освіти, а також заргументувала, чому потрібно змінювати підходи до навчання, чому викладач постійно повинен опановувати сучасні технології, самовдосконалюватися, щоб не відставати і ефективніше працювати у постійно змінюваних  умовах тотальної цифровізації у світі. Ольга Василівна поділилася своїм вмінням використовувати технологію доповненої реальності (AR) для формування компетентностей у здобувачів освіти під час вивчення природничих наук. Ознайомила присутніх із ресурсами доповненої реальності і їх можливостями, які можна використовувати для зацікавленості предметом, досягнення результативного навчання під час уроків, самостійного опрацювання теми учнями, у позаурочній діяльності, а також у форматі дистанційного навчання.

Детально про використання  Google таблиць при роботі з сервісом Google Classroom розповіла і практично показала приклади  розв’язування завдань практичної спрямованості викладач економіки Король О.В. Наголосила, що дуже зручно працювати з групою учнів в цьому сервісі  під час виконання практичних завдань з економіки, фінансової грамотності, географії,  а також для надання інформації про оцінювання учнів, зміст занять. Оленою Володимирівною був продемонстрований інтерактивний зошит з економіки і його практичне застосування під час дистанційного навчання.

Від викладача фізики Петрик С.В. присутні отримали інформацію практичного значення з майстер-класом по використанню інтерактивних технологій при роботі з сервісом Google Classroom. Увага присутніх була зосереджена на додатках Google, особливості  створення форм у вигляді тестів, зв’язування їх з Google таблицею, створенні Google презентації. Кожен присутній зміг власноруч пройти онлайн-опитування з предмету фізики, ознайомитися з сервісом Wordwall.

Викладач фізичної культури Гринько Є.О. з власного досвіду надав методичні рекомендації роботи з особистим вебресурсом – творчою майстернею на YouTube каналі, ключовою темою якого є «Педагогічні умови активізації здоров’язберігаючих технологій на уроках фізичної культури в умовах дистанційного навчання». Продемонстрував створені власноруч відеоуроки з фізичної культури, в яких викладач самостійно виконуючи запропоновані вправи мотивує здобувачів освіти не тільки нашого училища, а й інших на теренах інтернету розпочати активно зайнятися фізичною культурою і спортом, приділяти особливу увагу власному здоров’ю.

Викладач фізкультури Озмітель О.О. з власного досвіду позаурочної роботи в училищі «Моторобудівник» запропонував присутнім колегам інтерактивну презентацію по методичній темі «Фан клуб як елемент позаурочної діяльності з предмету «Фізична культура». В його роботі спостерігається вдало організована тісна співпраця нашого училища з гандбольним клубом «Мотор», підтримка здобувачами освіти, які є фанами, матчів улюбленої команди не тільки в місті Запоріжжя, алей й в інших містах України – Києві, Одесі. Команда в свій час також не залишає без уваги своїх фанів. При нагоді, так як дуже щільний графік тренувань, спортсмени цікавляться умовами навчання, позаурочним життям своїх вболівальників відвідуючи наш навчальний заклад.

Лопухов В.Р. – викладач предмету «Захист України» презентував інтерактивну презентацію з досвіду роботи над методичною темою «Впровадження ІКТ при викладанні предмету «Захист України», в якій продемонстрував практичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій на своїх уроках. Викладачем були надані цікаві розробки, напрацювання, в яких поєднуються традиційні методи навчання та сучасні інформаційні технології, які в свою чергу дозволяють розвивати  у здобувачів освіти пізнавальні, творчі здібності, виробляти в них прагнення і уміння самостійно здобувати і використовувати нові знання, зробити цей процес мотивованим і результативним.

Голова методичної комісії  Мороз О.В.