Контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи)

Контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи)

 

Це дуже розповсюджена професія, необхідна на кожному підприємстві, тому що всі етапи виробництва вимагають пильного контролю контролера ВТК.
Контролер не є виробником продукції, але він повинний бути експертом, що оцінює її якість. Основне в роботі контролера – це звірення виробу зі зразком і перевірка точності всіх технічних характеристик продукції.
Контролер повинний уміти читати креслення оцінюваних виробів, знати властивості застосовуваних матеріалів і способи їхньої обробки, уміти користатися контрольно-вимірювальним інструментарієм різного ступеня складності. Його задача не тільки знайти брак, але й установити причину його виникнення.
У своїй роботі контролери користаються різними вимірювальними засобами.
Умови роботи: контролери верстатних і слюсарних робіт працюють в цехах підприємств, але можуть працювати в окремих приміщеннях, що примикають до виробничої ділянки. У розпорядженні контролера є спеціально оснащене робоче місце, укомплектоване необхідними приладами і добре освітлене. Також це можуть бути спеціальні фізичні, хімічні лабораторії й іспитові цехи.
Ринок праці: машинобудування, виробничі підприємства, заводи. Фахівець може бути контрольним майстром, начальником контрольної служби цеху, надалі – керівником відділу технічного контролю підприємства.