Предметний тиждень з історії

Предметний тиждень з історії

З 26 по 30 квітня в навчальному закладі в режимі онлайн був проведений предметний тиждень з історії. На передодні річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні темою тижня була обрана така: «Україна в роки Другої світової війни». Проведення предметного тижня є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, стимулювання активності учнів. Тиждень історії має стати дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, сприяти їх розвитку та поширенню світогляду. Плануючи заходи тижня історії були сформульовані основні завдання: активізація пізнавального інтересу учнів до історії України та світу; розширення й поглиблення знань учнів з теми: Україна в роки Другої світової війни; залучення учнів до європейських традицій відзначення річниці Другої світової війни.

На початку тижня учням була дана історична довідка щодо місця та ролі України в Другій світовій війні, було роз’яснено в чому саме полягає Український вимір війни і чому зараз важливо та актуально вивчати цю тематику.

В онлайн режимі учні мали змогу ознайомитися з фотовиставкою «Українська Друга Світова», де були представлені унікальні фотодокументи з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного та Українського інституту національної пам’яті.

В ході проведення тижня учням була підготовлена віртуальна книжкова виставка творів українських письменників і поетів, які розкривають події та наслідки війни.

В рамках тижня історії відбулась Онлайн –екскурсія Національним  музеєм  історії України у Другій світовій війні, а саме учні познайомилися з  єкспозицією «Друга світова мовою експозитів».

Для поглиблення розуміння подій Другої світової війни які розгорталися на теренах України учням були запропоновані для перегляду фільми «1941. Заборонена правда» та “Чернігівський рубіж. 1941-1943”.

Наприкінці тижня історії учні долучилися до всеукраїнської акції “Мак пам’яті”, в ході якої вони мали змогу самостійно виготовити символ маку до дня пам’яті та примирення. Більше ста років квітка червоного маку вважається світовим символом пам’яті жертв військових конфліктів, починаючи з Першої світової війни, а згодом жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

Протягом тижня історії учні поглибили свої знання з історії Другої світової війни, доторкнулися до трагічних сторінок війни на території України, познайомилися з світовими традиціями вшанування загиблих в військових конфліктах та відзначення річниці Другої світової війни.